Cilt Bakımı

Sağlıklı Bir Cilt Nasıl Olmalıdır?

Zamanın yıpratıcı etkisi bedenimizde birçok yeri etkiler. En fazla etkilenen bölge ise, dermatolojik yapısından dolayı cildimizdir. Özellikle yüz, dekolte ve gıdı bölgeleri birçok etmen bir araya geldiğinde hızlı bir çöküş içine düşmektedir. Sağlıklı bir cilt parlak, pürüzsüz, canlı ve diri görünür. Işığı iyi bir şekilde yansıdır. Bu tarz bir görünüme kavuşmak için düzenli olarak doğru bir şekilde cilt bakımı yapılması gerekmektedir. Cilt bakımının ana amacı temizliktir. Sonrasında cildin ihtiyaç duyduğu eksik olan malzemeleri cilde verebilmektir. Bu nedenle günümüzde yüzlerce uygulama ve binlerce cilt bakım ürünü karşınıza çıkar. Işıltılı ve sağlıklı bir cilt görünümü yaşa da bağlıdır. Yaş ilerledikçe cildin kendini yenileme hızı ve gücünde düşüş yaşanır. Ayrıca kendiniz cilt bakımı evde de uygulanabilen basit yöntemlerle yapılabilir. Ancak bu bakımlar tam olarak yeterli olmaz ve bazen uzman bir elin cildinize profesyonelce ulaşması gerekir.

Cilt Bakımı Neden Yapılmalı?

Yaşamak için oksijen, besin ve suya ihtiyaç duyarız. Cildimiz de aynı şekilde oksijene, sağlıklı besinlere ve minerallere, suya ihtiyaç duyar. Ancak zaman içinde bunları taşıyan hücreler ölür ve yerine yenileri gelmez ya da az sayıda gelir. Ölen derilerin atılması, oksijenin cilde yayılması ya da diğer işlevleri yapabilmesi için cilde yardımcı olmak gerekir. Bunun için cilt bakımı Antalya bölgesinde bir numara olan kurumumuzdan yararlanabilirsiniz. Profesyonel uzmanlarımızın harika uygulamaları sayesinde genç ve bakımlı bir görünüme kısa sürede ulaşabilirsiniz. Zamanın yıpratıcı etkilerinden uzaklaşmak, kendinizi daha sağlıklı ve duru hissetmek için bu uygulamalar size çok iyi gelecektir. Özellikler yaş ilerledikçe ya da mevsim geçişlerinde cilt bakımı yaptırmak cildinizi yenilemenize yardımcı olur. Bu şekilde kendinizi çok iyi hisseder, daha güzel ve canlı bir görünüme kavuşursunuz. Uygun seanslar ve başarılı uygulamalardan yararlanmak için hemen kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Cilt Bakımından Sonra Değişim

Belirgin bir şekilde cilt bakımından sonra cildiniz başkalaşır. Daha canlı, pürüzsüz, diri ve sağlıklı bir görünüme sahip olur. Kalojen ile dolan cilt altı, ışığın daha iyi yansımasına yardımcı olur. Ölü hücreler temizlendiği için çizikler, mimik hatları daha çok aydınlanır. Sağlıklı bir şekilde nefes alan cilt, parlak ve duru bir görünüme sahip olur. Elbette sadece normal ciltler için bakım yapılmaz. Bazen sorunlu ciltler için cilt bakımı maskeleri uygulanmak zorunda kalınabilir. Arınma, temizlenme, akne tedavisi, renk dengeleyiciler ve diğer sorunların aşılması için bu uygulamalardan yararlanılabilir. Sivilce ve akneler için ayrı uygulamalar yapılmaktadır. Pratik bir şekilde seanslar halinde uygulanan cilt bakımı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Her cilt tipi ve beklenti farklı olduğundan, uygulamanın kapsamı, kullanılacak ürün ve süreler değişebilir. Bu bilgiyi kesin olarak alabilmek için uzmanımızın cildinizi görmesi ve hatta ücretsiz test yapması gerekebilir. Bu şekilde fiyat bilgisi tarafınızla paylaşılacaktır.