Gençlik Kalemi

Gençlik Kalemi Nedir?

Cilt sağlığı ve güzelliği için sürekli yeni ürünler ile karşılaşırsınız. Kremler bu konuda etkili gibi gözükseler de, zaman içinde çok büyük etkileri olmadığı gözlemlenir. Derinin altına inmek ve oradaki aktif alanlarda çalışmak gerekmektedir. Bu amaçla geliştirilen sayısız yöntem olduğunu da belirtmek isteriz. Her yöntemin artı ve eksikleri, az ya da çok etkileri vardır. Yeni bir yöntem olan gençlik kalemi konusu da bu konuda işlem yapmak isteyenlerin araştırdıkları bir uygulamadır. Bu uygulama özel bir cihaz ile cilt altına eksik olan ya da işlem yapması istenen besleyicilerin enjekte edilmesi yöntemidir. Gençlik kalemi uygulaması adını uygulayan cihazın kelem gibi olmasından almaktadır. Cihazın üzerinde 6 adet çelik iğne vardır. Bu iğneler 0,5 mm ile 2,5 mm ölçülerindedir. Kişilerin cilt yapılarına göre ayarlanan bu boylar, cilt altına saniyede 50 ile 150 vuruş yapabilmektedirler.

Antalya’da Gençlik Kalemi Kullanımı

Başarılı sonuçları bu güne kadar sağlayan bu ürün, Antalya’da da uygulanan ve tercih edilen bir yöntemdir. Eskiye nazaran bu tarz uygulamalar daha çok tercih edilmekte olup, ameliyatsız cilt estetiği kavramı daha başarılı sonuçları sağlamaya başlamıştır. Bu uygulama ile yüz şekillendirme yapılırken, gerekli yere gerekli özel maddeler enjekte edilebiliyor. Bazı yerlere kolojen verilirlern, bazı yerler için de gerdirme ya da renk dengeleyiciler verilebilir. Bu harika uygulama bazen kullanıcının gerek duyduğu maddelerin kokteyl olarak kullanılması ile de sonuçlanabiliyor. Uygulama gençlik kalemi Antalya için kliniğimizde de yapılmaktadır. Çok sayıda müracaat olan bu uygulama için sizler de uzman doktorlarımızdan randevu alarak detayları öğrenebilirsiniz. Beklentilerinizin üzerinde sonuçlar alacağını bu uygulama, ilk andan itibaren etkisini gösteren bir yapışa sahiptir. Akne izlerinden, lekelere kadar birçok alanda bu özel cihaz ile uygulama yapılabilmektedir.

Başarılı Bir Gençleşme Nasıl Olur?

Bu uygulamada yapılan aslında cildi üstten uyarmak ve altına inerek oraya gerekli sağlıklı maddeleri enjekte etmektir. Öncelikle 0,5 mm ya da 2,5 mm iğnelerin cilde batması sizin hissetmeyeceğiniz kadar minik deliklerin açılması anlamına gelmektedir. Bu durumda cilt beyne sinyal göndererek, bana acil yardımcı ol emri verir. Bu emir zaten cildin yenilenme ve yapılanma sürecini beraberinde getirirken, cilt altına gençlik kalemi ile yüz şekillendirme ve gençleştirme ürünleri enjekte edilir. Bu harika bileşen sayesinde cilt 5-10 yaş daha genç bir görünüme sahip olacaktır. Genç ve diri görünüm zaman içinde düşse de 2 seneye kadar bu uygulamadan randıman alınmaktadır. Aynı gün hayatınıza devam edebildiğiniz bir uygulamadır. Bu nedenle gençlik kalemi herkes tarafından ve her zaman kullanılabilir. Uygulama hijyenik koşullarda ve özel yetkililer tarafından uygulanmalıdır. Titiz ve temiz bir şekilde, yüzün doğru yerlerine doğru iğne kullanılarak uygulama yapılmalı, sıkıntılı durumlarda bölgeye uygulanmamalı ve iyileşmesi beklenmelidir.