Lazer Epilasyon

İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Bedenimizde tam bir estetik istediğimizde, bütün bedenimiz devreye girer. Özellikleri itibari ile kadın ve erkeklerde istenmeyen tüyler mevcuttur. Bunlar kişiden kişiye farklı şekillerde, kalınlıklarda ve yerlerde olabilir. Bazıların sırt, boyun ve göğüs bölgesinde bile tüylenme olduğu görülmektedir. Uzun yıllardan beri uygulanan ve artık başarısı kanıtlanmış olan lazer epilasyon uygulamaları, istenmeyen tüylerden hızlı ve kalıcı bir şekilde kurtulma yöntemidir. Kıl köklerinin farklı yöntemler ile uyutulduğu ve uzun yıllar başarılı bir şekilde kullanılan bu uygulama, kliniğimizde de rahatlıkla ve özel olarak yapılıyor. Seans üzerinden yapılan bu uygulamalar, koltuk altı, genital bölge, kol ve bacaklara ayrı ayrı yada paket olarak işlem yapılabiliyor. Bunun haricinde lazer epilasyon Antalya için sırt, göbek, yüz ya da bedenin herhangi bir yerinde kıllanma sorunu çözümleri de sunmaktayız. Bu sorunların kalıcı olarak ortadan kaldırılması sayesinde, kişilerde rahatlama, öz güven ve estetik kavramı gelişmektedir.

Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulaması oldukça kolay olan bu işlem, farklı cihazlarla yapılabiliyor. Lazer ışınlarının atımları ile yapılan uygulamada, kıl ne kadar koyu renk ise işlem başarısı o kadar yüksek oluyor. Sarı tüylerin uyutulması biraz sıkıntılı bir süreç olsa da, bunun için de uygun cihazlar ve işlemler elbette ki var. Acı ve ağrıya neden olmayan lazer epilasyon cihazları kesin çözümü kullanıcılarına sağlıyor. Uzmanlık gerektiren bu uygulama, hangi cilde ne şekilde ışın verilmesi gerektiğinin bilinmesi ile alakalıdır. Sonrasında ev uygulamaları da olan cihazları piyasada görebilirsiniz. Ancak bu ürünler kısıtlı kullanım sağlarken, her kıl tipi için kesin çözümü sizlere sunmayacaktır. Özel bölgelerde istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok eden lazer epilasyon uygulaması, kişinin tüy yapısına bağlı olarak farklı seans sayılarında sürebiliyor. 3 ile 10 seans olabilen bu bakım aşamaları, kişiye verilen prosedürlerinin de uygulanması ile daha hızlı şekilde son bulacaktır. Önceleri seyrelme, sonrasında ortadan kaybolacak tüyler hayatınızın sonuna kadar muhtemelen çıkmayacaktır.

Epilasyon Fiyatları Ne Kadardır?

Yaş olarak ergenlik döneminden sonra uygulanabilen bu uygulama, ilerleyen yaşlarda da sağlık sorunu yaratmadığı için yapılabilir. Uygulanan ışın kalitesi, ışık atım sıklığı nedeni ile lazer epilasyon fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Fiyatlar arasında ki farklar, uygulama sonrasında kişilerin göreceği farklar ile örtüşür. Daha yüksek atımlar, daha az seans ile kıllardan kurtulmanızı sağlarken fiyat olarak bazı uygulamalardan yüksek olabilir. Ama kısa sürede işlemlerin gerçekleşmesi söz konusudur. Yüz, boyun ve sırt gibi alanlarda uygulama yaparken çok da özel cihazların kullanılması gerekmektedir. Ayrıca lazer epilasyon evde kullanım için çok uygun bir cihaz değildir. Zaman itibari ile bazı üreticiler ev tipleriniz piyasaya sürmüş olsalar da, kullanıcılar ürünlerden elde edilen başarıdan tam olarak memnun kalmamıştır. Bu da ışın kalitesinin zarar vermemek için düşük olması ve atımların az olması ile alakalı bir durumdur.