Saç Ekimi

Saç Ekimi Çözümü Kalıcı mı?

Kişisel bakımda büyük önemi olan saçlarımız, farklı neden ve etkiler ile her gün bir miktar dökülür. Bu dökülme aslında sağlıklıdır. Sağlıksız olan durum, dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmamasıdır. Bu durum saçlarda seyrelme veya kellik dediğimiz sorunun başlamasına neden olabilir. Bu tip sıkıntıları yaşayan kişilere çözüm olarak saç ekimi önerilmektedir. Günümüz teknolojileri ile deri altına saç köklerinin yerleştirilmesi ve bu köklerin zaman içinde oluşup saçların uzaması ile sonuca ulaşılmaktadır. Belirgin bir şekilde etkili olan bu yöntemde başarı oranı da ciddi anlamda yüksektir. Bu uygulamada merak edilen konu saç ekimi sonrası saçların yerinden dökülüp dökülmediği ve nasıl bakım yapılması gerektiği ile ilgilidir. Uygulama sonrası saçlar eskiye oranla çok daha az dökülür. Uygun şampuanlar ve kremler kullanarak bakım yapılmalı, uygun şekilde taranıp kurutulmalıdır. Bu şekilde ilerleyen zaman içinde saçlarda ciddi bir sorun olmayacaktır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Uygulaması artık çok kolay bu yöntemler, kişilerin saç ve cilt yapılarına göre belirlenir. Öncelikli olarak donör bölge seçilip, bu bölgeden transfer için canlı saç kökleri alınacaktır. Alanın uyuşturulması sayesinde, hasta acı ve ağrı hissetmez. Alınan donör saç kökleri, saç ekimi sonuçları için önemlidir. Sağlıklı bir büyüme olabilmesi için köklerin sağlıklı olması gerekir. Ekim yapılacak alan uygun şekilde temizlenir. Yüz şekline bakılarak ya da eski saç düzeni korunuyorsa, ekim alanı işaretlenir. Ayrılan saç kökleri, delinen saç derisine düzgün bir şekilde sırayla ekilmeye başlanır. Bu işlem sabır gerektiren uzun bir süreçtir. Ancak lokal anestezi yapıldığı için hasta herhangi bir acı hissetmez. Bu uygulama saç ekimi Antalya merkezimizde de uygulanmaktadır. Tamamen kendi saçlarınızdan oluşan harika ve düzgün yeni saçlarınıza kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Yapılması gereken işlemler ve şekilleri size en uygun ve anlaşılır şekilde ilk randevunuzda anlatılacaktır. Tüm işlemler standart ve hijyenik bir şekilde gerçekleşmek zorundadır. Bu nedenle ekim yaptırılacak yerin, sağlık şartlarına uygun bir merkez olması gerekmektedir.

Antalya Saç Ekimi Çözümleri

Zaman içinde ekilen saçlar tıpkı kendi saçlarınız gibi çıkmaya başlar. Bu süreç normal saçlarınızın uzama süreci ile aynı olacaktır. Deriden beslenen kökler sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder. Antalya bölgesinde böyle bir işlem yaptırmak istiyorsanız, hemen kurumumuz ile iletişim kurabilirsiniz. Saç ekimi konusunda uzman olan kliniğimiz, ciddi sayıda referansa sahiptir. Yapılan uygulamalar kesin olarak kullanıcıların memnuniyetleri ile sonuçlanmış uygulamalardır. Bu nedenle temiz, düzenli ve doğru bir uygulama ile en iyi sonuçlar alınacaktır. Sizler için FUE tekniği ile işlem yapan kurumumuz, tekniğin en etkin şekilde kullanıldığı bir yerdir. Uzman hekimlerimiz bu teknik ile yüzlerce hastamızı sağlıklı saçlara kavuşturmuştur. Sadece saç ekimi değil kaş ekimi de aynı yöntem ile yapılabilmektedir. Bu şekilde bayanların seyrek kaş sorunları da kurumumuz tarafından çözüme kavuşturulmaktadır.