Genital Estetik

Genital Estetik Nedir? 

Ülkemizde ve dünyada yaygınlaşmaya başlayan bu uygulama, sağlık ve estetik açıdan gerek duyulan tüm operasyonları içermektedir. Kozmetik Jinekoloji olarak da adlandırılan Genital estetik uygulamaları lazer ya da operasyonlar ile yapılmaktadır. Çoğunlukla kadınların tercih ettiği bu uygulamalar, farklı şekil bozukluklarının giderilmesi, daraltılma, gençleştirme, sarkıklık düzeltme gibi ana başlıklar altında sayılabilmektedir. Uygulama ülkemizde son birkaç yıldır daha fazla gelişim göstermiştir. Öncesinde kadın doğum uzmanlarının yapması gereken bir uygulama olduğundan ve bu alanda yetişmiş hekimin olmamasından dolayı sıkıntılar çekilmiştir. Ancak kısa sürede verilen ek eğitimler, kurslar ve diğer destekler ile bu alanda da yetişmiş ve alanında uzman olan birçok hekim çalışmalarını yürütmeye başlamıştır. Genital estetik Antalya ekibi olarak bilinen ve tavsiye edilen bir ekibiz. Bu açıdan istenilen her türlü genital bölge müdahaleleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu şekilde istenilen sonuç alınır, kişiler istedikleri estetiğe ve sağlığa kavuşmuş olurlar.

Genital Estetiğe Neden İhtiyaç Duyulur?

Bu konuda birçok etmen vardır. Bazen genetik koşullar, bazen estetik beklentisi ve bazen de sağlık ile alakalı sorunların giderilmesi bu operasyonların nedeni olabilir. Kadınlar kadar Genital estetik erkek hastalar için de ön plana çıkmaya başlamıştır. Sağlık ya da estetik amaçlı olarak kadın ve erkekler bu müdahalelere ihtiyaç duyabilmektedir. Çok farklı uygulama başlıkları olan genital operasyonlar, bazen lazer ile de yapılabilmektedir. Bunda daha çok daraltma, gençleştirme ya da vajinal renk açma uygulamaları ön plana çıkmaktadır. Kadınlarda iç ya da dış uygulamalar rahatlıkla yapılabilmektedir. Uygulama sonrasında doktor kontrolü ile kısa sürede normal hayata devam edilebilmektedir. Vajina estetiği vajinoplasti olarak da adlandırılmaktadır. Ülkemizde ve dünyada en fazla kullanılan alan olarak bilinmektedir. Bu uygulama kadınların daha fazla tercih ettiği, cinsel yaşam ile ilgili sorun ve sıkıntıların giderilmesini hedefler. Aynı zamanda idrar tutamama gibi ileri yaşlarda görülen sağlık sorunlarının giderilmesinde de uygulanmaktadır.

Genital Estetik Öncesi ve Sonrası

Bedenin her yeri gibi genital bölgemizde de bazı estetik beklentiler söz konusu olabilir. Renk açılması, daraltılma, sarkıkların giderilmesi, doğum sonrası vajinal düzeltmeler artık bir gereksinim halini almıştır. Gelişen bilim de buna uygun bazı özel yöntem ve teknikler geliştirmiştir. Labioplasti nedir denildiğinde bugün birçok kişi iyi ya da kötü bilgi sahibidir. Bu ve benzeri birçok uygulama kurumumuzda da uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Antalya bölgesinde bu tarz estetik operasyonları yapabilen ender yerlerden biri olduğumuzu da belirtmek isteriz. Özellikle Genital estetik konusunda uzman olan, yetişmiş ve eğitimli cerrahlarımız, memnuniyet verici yüzlerce olumlu sonuç ile tercih edilen bir noktadırlar. Bu nedenle sizler de böylesine özel ve itina gerektiren bir operasyon için bizleri tercih edebilirsiniz. Öncesinde ve sonrasında kendinizi çok iyi hissedeceğiniz bir estetik operasyon için hemen hazırlanabilirsiniz.