Işık Dolgusu

Işık Dolgusu Nedir? 

Artık ameliyatsız güzelleşmek için çok farklı yöntemler var. Günümüzde bu özel teknikler, ameliyat masasına yatmadan, geçici çözümler sağlamakta. Bunlardan biride ışık dolgusu olarak karşımıza çıkıyor. Elbette adındaki gibi cildinize ışık yüklenmiyor ama benzer bir durum söz konusu. Hyaluronik asit olarak adlandırılan dermatolojik bir dolgu, enjektör yardımı ile cildin altına veriliyor. Daha doğrusu dolgu yapılıyor. Bu asit, göz veya uygulandığı alanda ışığı daha etkin bir şekilde yansıtıyor. Bu yansıma kişinin daha genç, çizgilerden yoksun ve morluk olmayan bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Uygulama yüz, dudak, gözaltı ışık dolgusu olarak da biliniyor. Cildin uygun olan tüm alanlarına yapılabiliyor. En fazla etki ise göz çevresinde olduğundan, yaygın bilinirliği gözaltı olaraktır. Uygulama ve diğer etmenler hakkında hastalar bilinçlendirilip sonrasında yapılıyor. Bu şekilde hasta ne yapıldığı ve sonuçlarının ne olacağını net bir şekilde biliyor.

Işık Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılır?

Cildin altında emilen asitler, kırılımlar ve diğer etmenler neticesinde gün ışıklarına karşı harika bir duruş sağlıyor. Bu parlak ve özel durum, cildin daha net görünmesi ve kırışıklık, çizgi ve morlukların azalması anlamına gelir. Bir ışık oyunu olan göz altı ışık dolgusu 8- 12 ay arasında kullanılabiliyor. Etki alanı sadece gözaltı değil elbette. Dudak kenarları, dudak, yanaklar ve alın gibi bölgelere istenilen şekilde uygulanabiliyor. Son dönemde dudak dolgusu olarak da ışık dolgu sisteminden yararlanılmakta. Aynı etkileri sağlayarak, dudakların daha kalın ve estetik bir görünüme kavuşması sağlanıyor. Merkezimizde yapılan ve birçok kişinin sonuç aldığı uygulama, kalıcı ya da uzun süreli bir estetik uygulamadır. Ameliyatsız bir uygulama olduğu için çok tercih edilmektedir. Sizler de ışık dolgusu hakkında daha detaylı bilgileri yetkililerimizden alabilir, bu basit uygulamayı hemen yaptırabilirsiniz. Başarılı sonuçlar ve harika referanslarımız için kurumumuzla iletişim kurabilirsiniz.

Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Uygulama 2-3 ya da daha fazla seansta yapılabiliyor. Bu hastanın cildinin özelliğine ve bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor. yüz ışık dolgusu yapılacak kişiye öncelikle anestezi bir krem sürülüyor. Bu iğnenin az da olsa acısını yok ederek hissetmesini önleme amacı ile yapılıyor. 5 -10 dakika beklendikten sonra uygulamaya geçiliyor. Uygulama süresi yine yüzeye bağlı olarak değişiyor. Yapılan işlem jelimsi sıvı dolguyu cildin belli bir tabakasına enjekte etmek. Bu şekilde sıvı bir dolgu yapılmış oluyor. Bu uygulama göz altı ışık dolgusu Antalya bölgesinde de oldukça yaygın. Cildin altına verilen sıvı zamanla çözülüyor ve gün ışıkları ile birlikte daha güzel bir yansımanın uygulanan bölgeye yayılmasına yardımcı oluyor. Bu harika yapı zaman içinde ciltten atılarak yok oluyor. Uygulama son seans sonrasında 6-8 ay kadar bazen 12 ay devam edebiliyor. Senelik olan bir uygulama ve ortalama fiyatları 1000 TL ile 2500 TL arasında değişiyor.