PRP Mezoterapi

Saç Dökülmesi Sorununa Son

Genetik sebepler hayatımızı farklı şekilde etkileyen sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Bunun yanı sıra stres, yaşam şartları, beslenme sorunları ve diğer etmenler farklı sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olacaktır. Saç dökülmesi de bu sorunların başında gelmektedir. Kişisel bakımın ayrılmaz bir parçası olan saçlar, dökülmeye ve geri çıkmamaya başladığında çanlar da çalmaya başlayacaktır. PRP – Mezoterapi bu gibi durumlarda devreye giren, kolay uygulanabilen modern ve yeni bir yöntemdir. Baylar ve bayanlar için de uygun olan yöntem, etkili sonuçları alabileceğiniz, farklı bir tarz ile çalışmaktadır. PRP – Mezoterapi Antalya işlemleri için kliniğimiz sizlere her zaman yardımcı olacaktır. Uygulama için uzman olan doktorumuzdan gerekli bilgileri alabilir, hemen işlemlere başlayabilirsiniz. Öncelikli olarak tedavi yöntemi hakkında bilgilendirilecek, sonrasında uygulama için randevu verilecektir.

Saçlarınızı Kurtarmak Elinizde

Yapılacak olan bu uygulama, ağrı ve acı hissetmeyeceğiniz bir uygulamadır. Saç köklerine uygulanan bu özel teknik, kısa sürede yapılır ve anında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Saç ekme ya da diğer saç çözümlerine benzememesi nedeni ile diğerlerinden ayrılmaktadır. PRP – Mezoterapi uygulamaları ayrı ve birlikte kullanılabilir. Uygulama 15 dakika ile 30 dakika arasında olabilir. Yapılacak olan uygulama seans şeklindedir. Kalıcı değil geçici bir çözüm sunar ve 2 yıl sonra yeniden tekrarlamak gerekecektir. Bu özel uygulama çok tercih edilen bir uygulamadır. Ayrıca uygun olan PRP fiyatları seans başına alınır. Aynı şekilde çok uzun sürmez ve sonuçları iki hafta ile 3 ay arasında kademeli olarak görülmektedir. Alınan iki tüp kandan, kendi trombosit elde edilir ve uygulama bunlarla devam eder. Canlı olan bu hücreler, saç köklerine enjekte edilerek, o alanında canlılık kazanması sağlanmış olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi kadın ve erkekler için de uygun olan bir uygulamadır. Uygulama öncesi lokal bir uyuşturucu krem ile uygulama alnı uyuşturulur.

Mezoterapi Neden Yapılır?

PRP trombositten zengin olan bir sıvı ile yapılan bu tedavi, kök hücre tedavisi ile karışmaktadır. Damar dışında çıkan trombositler hemen tedavi edebilmek adına mekanizmalarını çalıştırmaya başlarlar. Alınan kan, hastanın kendi kanıdır. Bu şekilde saç mezoterapisi, saçta ki beslenme ve yapısal sıkıntıları çözerek dökülmelerin durdurulmasını sağlar. Bu şekilde saçlar daha canlı, parlak ve kalın bir hale gelecektir. Bu uygulamalar saçı yeniden çıkarmak adına değil, dökülen saçların durması, kalıcı bir şekilde saçların sağlık kazanmasına neden olmaktadır. Hücreler canlı olduğu sürece yeni saçların çıkması da mümkündü. Ayrıca PRP tedavisi yapılmadan önce kan değerleri, kalıcı bir hastalığının olup olmadığına ve bedende ki bazı hormon değerlerine bakılması gerekir. Bu sayede elde edilecek olan veriler dikkate alınarak, uygulamanın yapılıp yapılmamasına karar verilecektir. Uygulama seans sayısı 3-5 arasında değişebilir. Bu sorunlu bölgeden alınacak olan reaksiyona bağlı olarak değişmektedir.